Sarıyer Paintball İstanbul

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Sarıyer, 35 mahalleden oluşmaktadır. İlçe olma özelliğine 2012 yılında kavuşmuştur.  Daha öncesinde ilçe olma özelliğinden çıkarılmış olup en son 2012 yılında tekrar bu statüye kavuşmuştur. Daha çok zenginler tarafından tercih edildiği bilinse de her kesimin iç içe yaşadığı güzide bir ilçedir. Boğaz tarafında yalılarıyla akıllarda yer edinmiştir. İstanbul’un içinde bu güzel ilçede paintball tutkunları bir hayli fazladır. Sarıyer ilçesi 1930 yılında ortaya çıkmıştır.

Kısa kısa tarih

Sarıyer’de oldukça fazla tarihi yerler bulunmaktadır. Bunların başında yalılar, köşkler ve müzeler gelmektedir. Klasik arabalardan oluşan araba müzesi görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. Aynı zamanda Rumeli hisarını da gezip bu eşsiz güzelliğe sevdiklerinizle şahit olabilirsiniz. Sarıyer’e geldiğiniz takdirde Emirgan korusuna da uğramayı ihmal etmeyin.

Gezilip görülecek yerler

Sarıyer planınız varsa sizi çok uzun “gezilmesi gerekenler” listesi beklemektedir. Oldukça fazla görülmesi gerek yerler vardır. Bunların birkaçı şunlardır: Emirgan korusu, pembe köşk, Rumeli hisarı, Belgrat ormanı, otomobil müzesi bunlardan sadece birkaçıdır. Paintball tutkulu insanlar içinde tercih edilen bir ilçedir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul