Maltepe Paintball

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Maltepe ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 490.151’dir. Yüz ölçümü 52 kilometre karedir. 18 mahallesi bulunan bu ilçenin nüfus olarak en kalabalık mahallesi Zümrütevler’dir. Nüfus olarak en az mahallesi ise Büyükbakkalköy’dür. İlçe de küçük ve büyük birçok işletme ile birlikte kafe, restoran, sinema, tiyatro, giyim, kuyumcu, paintball gibi işletmeler mevcuttur.

11. asırda Kutalmışoğlu Süleyman Bey tarafından fethedilmiştir. Fakat uzun süre elinde tutamayarak keybedilmiştir. 1329 yılında Osmanlı Devleti tarafından tekrar fethedilmiştir. Küçük bir kasaba gibi olan Maltepe, genellikle Osmanlı askerinin konaklama ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktaydı.

1992 senesinde, Kartal Belediyesinden ayrılıp ilçe statüsü kazanmıştır. Bağlarbaşı, Feyzullah, Cevizli Yalı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Zümrütevler, Girne, Esenkent, Altayçeşme, Gülensu, Gülsuyu, Küçükyalı, Altıntepe, Aydınevler, Çınar, Fındıklı ve İdealtepe olmak üzere 18 mahalleye ayrılmıştır. Ulaşım demir ve karayolu ile sağlanmaktadır. İlçede restoran, alışveriş merkezi, kahvehane, sağlık kuruluşları, okul ve üniversite, restoran, paintball, park, sahil yolu gibi birçok gezip görülecek ya da alışveriş yapılacak yerler bulunmaktadır.

© 2018 Hey Paintball İstanbul