Küçükçekmece İstanbul Paintball

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Küçükçekmece ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 766.609 kişidir. İstanbul’un en fazla nüfusuna sahip 2. İlçesidir. Yüz ölçümü 118 kilometre karedir. İlçenin ekonomik gelir düzeyi, ortalama seviyededir. Fakat buna rağmen birçok sinema, tiyatro, eğlence mekanları, türkü bar, gece kulüpleri, paintball alanları gibi birçok sosyal, kültürel ve eğlence amaçlı işletmeler mevcuttur.

Osmanlı Devleti’nin fethine kadar Rhagion olarak adlandırılmıştır. Fetihten sonra önce Çekme-i Sagir, sonrasında ise Çekme-i Küçük isimleriyle değişmiştir.

Küçükçekmece ilçesi 21 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahalleler, Altınşehir, Beşyol, Cennet, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gültepe, Halkalı merkez, Halkalı istasyon, İkitelli Atatürk, İkitelli Ziya Gökalp, İnönü, Kanarya, Kartaltepe, Kemalpaşa, Mehmet Akif, Söğütlüçeşme, Sultan Murat, Tevfik Bey, Yeni ve Yeşilova’dır. Ayrıca Türkiye’de bilinen en eski yerleşim alanı olan Yarımburgaz Mağarası’da Küçükçekmece’dedir. Bu mağara Altınşehir mahallesinde Kayabaşı – Şamlar yolunda bulunmaktadır. Küçükçekmece gölü de bu ilçededir.

İlçe de çok sayıda kültür – sanat, eğlence, spor, paintball, konser ve atıcılık faaliyetleri yapılmaktadır.

© 2018 Hey Paintball İstanbul