İstanbul Şişli Paintball

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bu ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 272.803’dür. Yüz ölçümü 30 kilometre karedir. Şişli’de toplam 28 mahalle ve muhtarlık bulunmaktadır.

Şişli 1850’li yıllarda Abdülmecit tarafından yerleşime açılmış olup, burada yerleşim yapılması için teşvik ettiği söylenmektedir. 1800’lü yılların sonlarına doğru etkili yabancıların, zengin insanların ve batılı yaşam tarzına özenmekte olan insanların yaşam alanı olmuştur. Şişli’de birçok alışveriş merkezi, kültür sanat etkinlikleri, paintball ve airsoft gibi aktivitelerinin bulunduğu önemli bir yerleşim yeridir.

Şişli’de geçmiş bugüne ayakta kalmayı başarabilmiş pek çok yapı bulunmaktadır. Bunlar; Abide-i Hürriyet Anıtı, Atatük Müzesi, Şişli Camii, Meşrutiyet Camii, Teşvikiye Camii…

İlçede çok sayıda sinema ve tiyatro dışında şehir tiyatroları harbiye sahnesi, Askeri Müze, Cemal Reşit Rey konser salonu, Lütfi Kırdar kongre salonu, İstanbul – Marmara – Yıldız Teknik Üniversite’lerinin bir kısım fakülteleri bu ilçede bulunmaktadır. Ayrıca paintball, spor müsabakaları, carting, futbol ve basketbol gibi çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır.

Şişli, İstanbul ve Türkiye ekonomisinin merkezi olma yolunda da ilerlemektedir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul