İstanbul Kağıthane Paintball

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Kağıthane ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 439.685’dir. Yüz ölçümü 16 kilometre karedir. Kağıthane’de 19 mahalle ve muhtarlık bulunmaktadır.

Bu mahalleler Çağlayan, Çeliktepe, Emniyet Evleri, Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Harmantepe, Hürriyet, Mehmet Akif Ersoy, Merkez, Nurtepe, Ortabayır, Seyrantepe, Sultan Selim, Şirintepe, Talatpaşa, Telsizler, Yahya Kemal ve Yeşilce’dir. Nüfus olarak en kalabalık mahallesi Hamidiye, nüfusun en az olduğu mahalle ise Emniyet Evleri’dir. Kağıthane de çok sayıda yıkık dökük binalar bulunmaktadır. Birçok kişi bu binalarda paintball ve airsoft aktiviteleri yapmaktadır.

1600’lü yıllarda yaşayan halkların en çok sevdiği piknik alanlarından biri Kağıthane’ydi. 1700’lü yıllarda Lale Devri’nde ise en havalı dönemlerini yaşadı. Sadabak Kasrı bu zamanda yapılmıştır. Ayrıca Kağıthane’nin havuz ve bahçeler ile süslenmesi yine bu dönem de olmuştur Lale devrinde Kağıthane’de yaklaşık 100 tane köşk yapılmıştır. Sonrasında yaşanan Patrona Halil ayaklanması ile de yakılmıştır.

Kağıthane’de paintball, futbol, basketbol gibi pek etkinlik düzenlense de eski dönemlerinde olduğu o ihtişamlı günlerini mumla aramaktadır.

© 2018 Hey Paintball İstanbul