İstanbul Avrupa Yakası Paintball

İstanbul Avrupa Yakası

Ülkemizin en önemli şehri olan İstanbul, Avrupa ve Asya olmak üzere iki kıta üzerinde yer almaktadır. Avrupa yakasında 25, Asya yakasında ise 14 ilçe bulunmaktadır. İş hayatı daha çok Avrupa yakasındadır. İki kıta birbirine 3 adet köprüyle bağlanmaktadır. Paintball sevenler içinde Avrupa yakası büyük bir nimettir. Bunlar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (eski adıyla boğaz köprüsü), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve son olarak yapımı yeni biten Yavuz Sultan Selim Köprüsü…

Avrupa yakasında nerelere gidilir

İstanbul’un her yeri gezip görmeye değer bir şehirdir. Ancak Avrupa yakası bu görülecek yerlerin birçoğunu karşılamakta. Topkapı Sarayı, Miniatürk, Eyüp Cami, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi gibi tarihi ve eğlence mekanlarının birçoğu bu kıta üzerinde yer almaktadır. Asya yakasına göre daha hareketli ve insanların tüm beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayacak bir doluluk ve donanıma sahiptir.

Arnavutköy tarafları hatta şehir içinde bile özel olarak yapılmış paintball merkezleri de bulunmaktadır. İstanbul’un güzellikleri saymakla bitmez, bu seyahatinize Avrupa yakasından başlamanız elinizdeki “görülmesi gereken yerlerin” listesinin büyük bir çoğunu kapsar.

© 2018 Hey Paintball İstanbul