İstanbul Anadolu Yakası

Anadolu Yakası İlçeleri

Anadolu yakası, İstanbul’un Asya kıtası üzerindeki topraklarını belirtmek için kullanılan bir terimdir. İlk kullanıldığı tarih bilinmemektedir. Fakat Osmanlı Devleti zamanında da kullanıldığı bilinmektedir.

Anadolu yakasında çok sayıda alışveriş merkezleri, restoran, gece kulübü, pub, türkü bar, carting, paintball, airsoft, fitness, park vb. birçok etkinlik ve aktivite alanları bulunmaktadır.

Nüfus

Anadolu yakasının nüfusu, Avrupa yakasına göre oranla yaklaşık %30 civarındadır. İş olanakları ve göç Avrupa yakasında yoğunlaştığından dolayı, Anadolu yakası sakinlik isteyen kişilerin durağı haline geldi.

Konum

Anadolu yakası, İstanbul boğazı ile bölünen şehrin, doğu yönünde kalan bölüme denir. 2 farklı denizi bütünleştiren ve içinden deniz geçen ilk ve tek şehir İstanbul’dur.

Gezilecek yerler

İstanbul Anadolu yakasında gezip görülecek sayısız yer ve mekân bulunmaktadır. Paintball ve airsoft alanları, sinema, tiyatro, müzeler, adalar, hayvanat bahçesi, piknik alanları, tarihi eserler, hamamlar gibi saymakla bitmeyecek yerler mevcuttur.

Konaklama

İstanbul Anadolu yakasında çok sayıda 3 – 4 – 5 yıldızlı otel, pansiyon, günlük kiralık daireler, butik oteller, tatil köyleri, bungalov evler gibi sayısız alternatif bulunmaktadır.

 

© 2018 Hey Paintball İstanbul