Güngören Paintball İstanbul

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Güngören ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 298.509’dur. Yüz ölçümü 8,4 kilometre karedir. Güngören 11 mahalle ve muhtarlıktan oluşmaktadır. Bunlar; Abdurrahman Nafiz Gürman, Akıncılar, Gençosman, Güneştepe, Güven, Haznedar, Mareşal Çakmak, Mehmet Nesih Özmen, Merkez, Sanayi ve Tozkoparan mahalleleridir. Nüfusun en çok olduğu mahalle Güneştepe, nüfusun en az olduğu mahalle ise Mehmet Nesiz Özmen’dir. Güngören 1992 senesinde ilçe statüsünü kazanmıştır.

Güngören de irili ufaklı birçok işletmenin yanı sıra airsoft, paintball ve atıcılık aktiviteleri açısından da önemli rol almaktadır.

Güngören ilçesi ismini, Bakırköy Mahmutbey bucağında olan Güngören köyünden esinlenerek alınmıştır. Güngören köyünde belediye teşkilatı 1966 senesinde kuruldu. Sonrasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daha sonra ise Bakırköy Belediyesi’ne dahil olmuştur. 1993 senesine kadar Esenler’i de bünyesinden bulunduran Güngören, daha sonra Esenler’in ilçe olması ile şu anki sınırlarına gelmiştir.

Güngören’ de airsoft ve paintball sporuna gönül vermiş kişiler sıkça toplanıp, etkinlik düzenlemektedirler. Gençlerin bu tarz etkinlikler ile meşgul olması Güngören Belediyesi tarafından da desteklenmektedir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul