Gaziosmanpaşa Paintball

Avrupa yakasında yer alan Gaziosmanpaşa ilçesi, 2016 yılı resmi kayıtlarına göre nüfusu 499.766’dır. Gaziosmanpaşa’da 16 mahalle ve muhtarlık bulunmaktadır. Bunlar; Bağlarbaşı, Barbaros Hayrettin Paşa, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Karadeniz, Karayolları, Karlıtepe, Kazım Karabekir, Merkez, Mevlâna, Pazariçi, Sarıgöl, Şemsi Paşa, Yeni Mahalle, Yenidoğan ve Yıldıztabya mahalleleridir. Nüfusun en çok olduğu mahalle Karadeniz, nüfusun en az olduğu mahalle ise Yenidoğan’dır. Gaziosmanpaşa paintball ve airsoft severlerin ortak buluşma noktalarından biridir.

Gaziosmanpaşa gelişimine 1950 senelerinden sonra başlamış ve 1983 senesinde ise resmi olarak ilçe statüsü kazanmıştır. Arnavutköy ve Sultangazi eskiden Gaziosmanpaşa’ya bağlı semtlerdi. 2008 senesinde bu iki semt ilçe statüsü kazandıktan sonra Gaziosmanpaşa bugünkü sınırlarına ulaşmıştır.

Gecekonduların ağırlıkta olduğu bu ilçede ticaret ve üretim kısıtlı olarak yapılmaktadır. Daha çok yerleşim olarak kullanılan bu ilçede, kırsal kesimlerinde tarım ve hayvancılıkta yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Belediyesi sosyal yapıyı güçlendirmek için çok çeşitli etkinlik ve aktiviteler yapmaktadır. Airsoft, paintball, satranç, fitness, futbol, basketbol gibi birçok branş da eğitim ve antrenman fırsatı sunmaktadır.

© 2018 Hey Paintball İstanbul