Eyüp Paintball İstanbul

Avrupa yakasında yer alan bu ilçemizin doğusunda Kâğıthane, Beyoğlu güneyinde, Fatih, Zeytinburnu batısında Bayrampaşa yer alır. Yüzölçümü 242 kilometrekare olan Eyüp, Haliç’e kıyısı da bulunur. Eyüp adını ilçede var olan Ebu Eyyub el- Ensari’den gelmektedir. Osmanlı zamanından kalma Eyüp Sultan Cami gibi birçok tarihi alanı vardır. Osmanlı zamanında değerli asker ve devlet adamlarının mezarları Eyüp mezarlığındadır. Günümüzde ismi Alibeyköy olan eski ismiyle Köpekyaylası eski yerleşim yerleridir. Fatih Sultan Mehmet’in bu semte Eyüp Sultan Türbesini yaptırmasıyla değişmeler yaşanmıştır. Daha sonra yapımı başlanılan medrese, kütüphane, hamam gibi yerler Eyüp ilçesinin oluşmasına katkı sağlamışlardır.

1930’dan beri başlayan fabrika inşaatları Haliç ve çevresinde bulunan tarihi alanları yıkım noktasına gelmesini sağlamıştır. Haliç temizlenmiş olsa bile eski haline ulaşamamıştır.

Eyüp’te bulunan Pierre Loti Kahvesi, Haliç’i yukarıdan gören doğal bir ortamdır. Bu kahve yerli ve yabancı birçok kişiyi misafir etmektedir. İlçede yapılacak birçok eğlence yerleri bulunur. En başında çok ilgi gören paintball’dır. Popülaritesi her geçen gün yükselen paintball Eyüp ilçesine yakın alanlarda tercih edilmektedir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul