Esenyurt Paintball

19.yüzyılda Ekrem Ömer Paşa’nın kendisine ait çiftliğinde oluşan yerleşme hissedarlarından olan Eskinozgillerden Eskinoz ismini taşımaktadır.1967 yılında ismi Esenyurt olarak değişmiştir. Bu çiftlikte çalışan kişiler Bulgaristan ve Romanya’dan göçen kişiler olmakla beraber son zamanlarda artan iç ve dış göç ile şimdiki halini almıştır. İlk yerleşim alanı Köyiçi olmuştur.

Göçmen mahallesi de bilinen en eski yerleşim yeridir. Yüzölçümü 2.770 hektar olmaktadır. 1989 senesinde belediyenin kurulması ile birlikte hızlı bir şekilde hizmet akışı oluşmuştur. Esenyurt’un 20 mahallesi bulunmaktadır. Bu ilçede devlet hastanesi, Kızılay hastanesi, 13 sağlık ocağı, emniyet müdürlüğü bulunmaktadır.

Esenyurt’un doğusunda Küçükçekmece gölü, batısında Büyükçekmece, güneyinde Firüzköy yer almaktadır. Hızla artan nüfusu nedeniyle birçok yaşam alanları yer almaktadır. Ulaşımı kolay olması, iş alanlarının bulunması, alışveriş merkezi, paintball, şehir parkları bu ilçemizi yaşanılır hale getirmiştir.

Genç nüfusun hâkim olduğu bölgelerden biridir. Bu ilçemizin kurucu belediye başkanı Gürbüz Çapan olmuştur. Yapılan yenilikler ile hızla gelişen ve güzelleşen bu ilçemiz sizlere kolaylık sağlamaktadır. Çok büyük rengarenk, sık ağaçların bulunduğu Esenyurt Şehitler Parkı içinde bulunan yürüyüş alanları, yapay şelale, çocuk oyun yerleri, paintball, fitness gibi birçok aktivite alanları bulunmaktadır.

© 2018 Hey Paintball İstanbul