Çekmeköy Paintball

Kuruluşu Kanuni Sultan Süleyman zamanına kadar gitmektedir. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunur. Osmanlı zamanında Çekmeköy alanı ormanlıktır. Atik Valide Sultan Vakfı Çekmeköy’ün gelişmesine katkısı büyüktür. 1845 tarihinde Çekmeköy de bulunan Alemdağ köyü ve Sultançiftliği köyünde yaşayan kişilerin çoğu korucu, arabacı, baltacı olarak ormandan geçimini sağlamışlardır. Çekmeköy 1970 yıllarından sonra başlayan sanayileşme nedeniyle göç almaya başlamıştır. Bu durum doğal yapısını fazla etkilemiştir. Yeşil ormanlar yok olmaya başlamış, nüfus artışı ve betonlaşma giderek artmıştır.

Çekmeköy 2009 yılında yapılan seçimlerden sonra ilçe olmuştur. Kuzeybatısında Beykoz, kuzeydoğusunda Şile, güneybatısında Ümraniye ilçeleri bulunmaktadır. Yine de etrafında bulunan çam ormanları sayesinde doğal bir ortam yaratmaktadır.

Hızla gelişen bu ilçemiz ormanın da olması nedeniyle paintball sevenler için imkân sağlamaktadır. Sağlam zemini nedeniyle ev almak isteyenlerin ilgi yeri haline gelmiştir. Avrupa yakasına geçiş olanağı basit olması Anadolu yakasında bulunan merkezlere yakın olma nedeniyle tercih sebebidir.

Hızla gelişen ve artan nüfusu nedeniyle birçok sosyal alanları bulunan Çekmeköy açılan kafe, restoran, alışveriş merkezleri, yürüyüş alanları, paintball gibi birçok alanda ilgi çekmektedir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul