Büyükçekmece Paintball

Büyükçekmece ilçesi, 18.145 hektar büyüklüğü olan ilçenin kuzey tarafında Çatalca, Arnavutköy doğu tarafında Esenyurt, güney kısmında Beylikdüzü ilçeleri bulunmaktadır. Büyükçekmece ilçesi İstanbul’un %3,35 alanını kapsamaktadır. Kendi adını taşıyan Büyükçekmece gölü olan yerleşim yeridir. İstanbul’un 25 km uzunluğunda sahil alanı olan, tarihin bıraktığı miraslara değer veren, imar, çevre sorunlarını çözüme ulaştırmış örnek şehir olmaya istekli bir ilçedir.

Büyükçekmece ilçesinde 23 mahalle bulunur. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. Adını Büyükçekmece gölünden almıştır. Mimar Sinan köprüsü yapılmadan önce iki tarafı birbirine bağlayan kanallarda karşı tarafa geçişler sallar ile yapılmaktaydı. Büyükçekmece kanalı, Küçükçekmece ye kıyasla çok büyük olması sebebiyle Büyük adını oradan aldığı düşünülmektedir. Arazisinin önemli bir alanı ovadır. Kurucuları Helenler’dir. MÖ 2. yy’de Bizans himayesine giren Büyükçekmece Athyra ismiyle tanınmaktaydı. Mimar Sinan’ın yaptığı köprü ve kervansaraylar dışında çok tarihi yer yoktur. 1950 yılına dek tarımla uğraşılan ilçede daha sonra sanayileşme olmuştur. Şimdi çağdaş, gelişmiş, gecekondu problemi olmayan, temiz sokakları bulunan ilçe olmuştur.

Büyükçekmece ormanlık alanda bulunan paintball sahası ile bu sporu sevenlere hizmet etmektedirler. Büyükçekmece denize girmeye elverişli, piknik yapılan ve son zamanlarda talebi hızla artan paintball oynamak isteyenler için ulaşım sorunu bulunmayan bir yerdir.

© 2018 Hey Paintball İstanbul